otel tanıtım filmi
tatil haberleri
Antalya Oyuncak Müzesi
HOTEL MEVRE

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan 2011’de Türkiye’nin ilk oyuncak Müzesi olan İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kurucusu Sunay Akın danışmanlığında açtığı müze, çocuklar kadar yetişkinleri de masalsı  dünyasının içine alıyor ve çocukluklarına doğru büyülü bir yolculuğun içine sürüklüyor.

1860’lı yıllardan 1980’li yıllara kadar antika değerinde yaklaşık 3 bin oyuncağı içinde bulunduran müzede yerli ve yabancı üretim oyuncaklar sergileniyor. Sanayi devrimi sonrasında ortaya çıkan ilk fabrikaların ürettiği oyuncak örneklerinin yanı sıra, oyuncak tarihinin en seçkin örneklerinin yer aldığı müzede bebek evlerinin de ender bulunan örnekleri ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Sunay Akın’ın oyuncaklarla ilgili serüveni, tutkusu yıllar önce gittiği Almanya’nın Nürnberg kentinde gezdiği Oyuncak Müzesi ile başlamış. Bu müzeden o kadar çok etkilenmiş ki, Berlin’deki bir antikacıdan aldığı tekerlikli at onun müzesinin ilk oyuncağı olmuş. Sonrasında gezdiği ülkelerdeki açık arttırmalardan, antikacılardan satın aldığı oyuncaklarla müzesini kurmuş. Antalya Oyuncak Müzesi’nde yer alan oyuncaklar da, Sunay Akın’ın topladığı bu oyuncak örneklerinden oluşuyor.

Antalya Oyuncak Müzesi Pazartesi günleri hariç her gün 09.30-12.30 13.30–18.30 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Giriş ücretleri:

Münferit : 5 TL
Öğrenci : 3 TL
Öğretmen : 3 TL
Emekli : 3 TL